Objednejte si kytice rychle a jednoduše ve speciálním formuláři.

MDŽ – Mezinárodní den žen jako oslava ženství a rovnoprávnosti žen

28.2. 2023

Jedním z našich oblíbených svátků na jaře je Mezinárodní den žen. Když se v New Yorku konalo shromáždění za volební právo žen, psalo se 8. března 1908. Od té doby se tento den začal postupně oslavovat v různých zemích. Oficiálně se datum 8. března jako oslava žen ustálilo až po I. světové válce a od roku 1975 se tento svátek oficiálně uznává díky OSN. Posláním tohoto dne je připomínat si solidaritu a spravedlnost, mír, rozvoj a prosazování žen v jejich rovnoprávnosti.

Přestože svátek vznikl mnohem dříve, u nás je tento den mylně spojován s komunistickým režimem. Propaganda v té době způsobila své, a nám zůstal v mysli hlavně „karafiát“, který byl s tímto dnem spojovaný. Dnes se díky tomu ženy dělí na ty, které na karafiát nedají dopustit, a pak ty, které ho od té doby nemají v lásce. 

Pamatujte, že tento den a práva žen je vhodné si připomínat v každé době, protože ne ve všech zemích jsou v současnosti na tom ženy tak dobře, jako u nás.

Často jsou muži vychováváni, že musí k MDŽ koupit kytici, a tak to udělají, aniž by o tom hlouběji přemýšleli. Zkuste si z této “povinnosti” udělat příjemný květinový zážitek. A proč zrovna květiny? Snad proto, že je v nich ukrytá křehká krása i síla, tak jako v každé ženě.

Víte, jaké květiny má vaše přítelkyně, manželka, partnerka, maminka, babička, kamarádka ráda? Zeptejte se jí nebo ji zkuste odhadnout, a pak to sdělte vašemu floristovi, který pro ni bude kytici či květinovou dekoraci tvořit. Není nad to, když překvapíte milým dárkem, který bude v souladu s přáním té, pro kterou je překvapení vytvořené.

Pár tipů pro vás: 

Velmi oblíbené jsou růže, gerbery či orchideje. To jsou květiny, které najdete v různých barevných variantách a většině žen se líbí. Nechejte vytvořit kytici, která oslní. Pokud stále nemáte jistotu, tak míchaná kytice z různých květů je volba, ze které si vybere každá žena tu svou nej květinu. Nebojte se předat v květinářství floristovi informace o oblíbených barvách či povahových vlastnostech dané ženy, tak kytice získá osobní charakter. 

Chcete kytici dovést v rámci Brna nebo si ji vyzvednout u nás? Objednejte si je předem přes náš nový objednávkový formulář. Máte speciální přání – flowerboxy, dekorace…? Zavolejte nám.